18 grudnia – finał ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ w ZSTU

Książka i możliwość czytania
to jeden z największych cudów
naszej cywilizacji.

Maria Dąbrowska

Biblioteka Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie stała się beneficjentem Priorytetu 3 (Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w roku 2018, uzyskując w ramach programu 15000 zł na zakup nowości wydawniczych.


18 grudnia społeczność szkolna spotkała się w Akwarium na podsumowaniu działań podjętych w ramach programu.

   Uroczystość uświetnili swoim przybyciem goście: Pan Dariusz Waluszczyk – Wicestarosta Będziński, Pani Magdalena Durleta – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach filia w Będzinie, Pani Anna Garlacz – pracownik ww biblioteki oraz Pani Monika Świergała – pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

   Spotkanie było okazją do zaprezentowania akcji promujących czytelnictwo i projektów edukacyjnych zrealizowanych w ramach programu, do podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom i nagrodzenia młodzieży uczestniczącej w konkursach czytelniczych.

   Mamy nadzieję, że udało nam się  przekonać młodzież, że czytanie  może rozwijać  ich  wyobraźnię i poszerzyć  wiedzę  na temat  ludzi i świata, a przede wszystkim, że  książka to  świetny  towarzysz w każdej sytuacji, przyjaciel, który nie zawiedzie, nie odrzuci, nie wyśmieje. 

   Dziękuję  tym wszystkim,  którzy dostrzegli  sens podjętych  działań i włączyli  się  w  ich realizację: Pani dyrektor, koordynatorom projektów edukacyjnych i oczywiście Wam – uczniowie za zaangażowanie, pomoc w organizacji imprez bibliotecznych a przede wszystkim za udział w konkursach i akcjach czytelniczych.

Jolanta Domańska

Ze szczegółowym sprawozdaniem z realizacji zadań podjętych w ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa’’ możecie zapoznać się tutaj …

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.