Dzień Edukacji Narodowej

W ciągu roku szkolnego obchodzimy wiele świąt, ale wyjątkowym świętem dla całej społeczności szkolnej jest 14 października , Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty.  Nasza szkolna uroczystość odbyła się w piątek 12. października 2018r. Była to dla uczniów wyjątkowa okazja aby szczególnie ciepło i serdecznie podziękować za trud pracy wszystkim pracownikom szkoły: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.


    Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Szkoły Halina Mieszczanin. Przywitała nauczycieli, szczególnie gorąco nauczycieli emerytowanych, którzy wpisali się w tworzenie kart historii szkoły, obecnie Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych im. Danuty Siedzikówny „ Inki”. Powitała pracowników administracji i obsługi, bez których funkcjonowanie szkoły nie byłoby możliwe, a także licznie przybyłych uczniów.
W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podziękowała za pracę całemu gronu pracowników szkoły. Przedstawiła również obecnych na uroczystości nauczycieli i pracowników, którzy w tym roku zostali wyróżnieni za swoją pracę nagrodą dyrektora. Zaprosiła ich do wspólnego zdjęcia. Tradycyjnie nie zabrakło części artystycznej akademii. Występy uczniów miały charakter podziękowań w formie słownej i muzycznej. Nie zabrakło też szkolnego humoru w zaprezentowanych skeczach.

   Na ręce Dyrekcji uczniowie wręczyli kwiaty, a dla wszystkich pracowników przygotowane własnoręcznie kartki z życzeniami. Docenili w ten symboliczny sposób pracę każdego, bo dzięki wszystkim pracownikom mogą się uczyć i przebywać bezpiecznie w szkole. Jest wiele rzeczy za które uczniowie szczególnie podziękowali swoim nauczycielom. Uczniowie wybrali te, które są dla nich najcenniejsze. Do ich przedstawienia wykorzystali tablicę i kredę – atrybuty, które zawsze pozostaną symbolami szkoły i pracy nauczycieli, nawet w czasach współczesnych zdominowanych przez sprzęt elektroniczny i multimedialny.

Fotorelacja z uroczystości to miła pamiątka i na pewno chwila wspomnień dla uczestników oraz możliwość „świętowania” dla tych , którzy nie mogli być obecni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.