Dzień otwarty na bis

W dniu 9.05.2019 miał miejsce w naszej szkole Dzień Otwarty. Była to okazja do spotkania z gimnazjalistami oraz uczniami klas ósmych szkół podstawowych, którzy już niebawem będą decydować o swojej przyszłości, wybierając wymarzony zawód. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla nich ciekawą ofertę edukacyjną. Po uroczystym przywitaniu przez panią Dyrektor mgr inż. Halinę Mieszczanin odwiedzający nas uczniowie mieli możliwość obejrzenia szkoły, ale także wspólnej zabawy. Przewidziano dla nich wiele atrakcji, mogli wziąć udział w zajęciach otwartych charakterystycznych dla danego zawodu.


Nie zabrakło też prezentacji, informacji oraz zdjęć z projektów unijnych, które odbywają się w naszej placówce. Zainteresowani uczniowie wzięli udział w turnieju CS, pokazie druku, pokazie czesania fryzur wieczorowych. Można było też obejrzeć ciekawe prezentacje przygotowane przez uczniów: „Ideał piękna w różnych epokach historycznych”, „Moda lat 60 – tych”, „Niesamowite miejsca na Ziemi”. Uczniowie brali udział w quizach „Mapa bez tajemnic”, „Quiz lotniczy”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra online o portach lotniczych. Uczniowie mieli okazję do obejrzenia prac uczniów, narzędzi oraz sprzętu do robót remontowo-budowlanych, elektrycznych i elektronicznych. Na osłodzenie dnia klasy o profilu gastronomicznym przygotowały słodki poczęstunek oraz prezentowały dekoracje stołów na przyjęcie zasadnicze oraz kuchnię japońską i chińską. Wielu odwiedzających nas uczniów osobiście zaangażowało się w sztukę dekorowania stołów. Gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogli też wziąć udział w zajęciach otwartych dotyczących wykonywania i obróbki cyfrowej fotografii, obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą szkołę za wspólnie spędzony czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.