Grudniowa wizyta w Krakowie 11-12.2019 r.

Mroźna, ale słoneczna pogoda powitała uczestników wycieczki do Krakowa. Uczennice  i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z klas:  drugiej i trzeciej  Technikum Organizacji Turystki  oraz klasy pierwszej  PEG wybrali się z grudniową wizytą do królewskiego miasta. Każda wizyta  pozwala odkryć  w tym mieście coś nowego i ciekawego, gdzie na każdym kroku współczesne życie splata się z historią miasta Krakowa oraz Polski.


Oświetlony przez promienie Słońca powitał uczestników Wawel.  To pierwszy obiekt, który zwiedzili uczniowie, nie zapomnieli oczywiście  przywitać się również  z wawelskim smokiem.

 Dalsza trasa wiodła Traktem Królewskim, przeszli ulicą Grodzką, dotarli na Rynek a następnie ulicą Floriańską do Barbakanu.

Muzeum Krakowa to kolejny punkt programu wycieczki.  Podziemia Rynku to była podróż w przeszłość. Zaledwie zejście po kilkunastu schodach w dół pozwoliła  przenieść się kilka wieków  wstecz. Nienaruszone fragmenty konstrukcji obiektów architektury, kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów z czasów Władysława Łokietka, najstarsze murowane budowle Krakowa w połączeniu z wykorzystaniem współczesnych zdobyczy techniki pozwoliło poczuć się jak w realnym krakowskim świecie z  ubiegłych wieków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.