Już 2 tygodnie pobytu w brytyjskim Portsmouth za nami…

W ciągu tygodnia chodzimy do pracy, ale za to w weekendy poznajemy miasta Anglii. W pierwszy weekend zapoznaliśmy się z najciekawszymi miejscami pięknego, nadmorskiego Portsmouth, a w drugim z Winchester.

Portsmouth, to miasto, w którym znajdował się port wojenny z najbardziej znanym okrętem z czasów Henryka VIII Mary Rose. Kadłub tego statku można podziwiać w muzeum w samym porcie miasta. Do dziś zachował się także zamek Henryka VIII z 1544 roku.


WINCHESTER jest nie duży, pełen cudownej, brytyjskiej architektury. Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tego miasta takie jak The Great Hall ze stołem Króla Artura, którego próżno szukać na podłodze, gdyż stół, a raczej jego blat o średnicy 5,5 metra, wisi na ścianie w wielkiej sali. Idąc historycznym szlakiem odwiedziliśmy jedną z największych katedr w Europie, która została wzniesiona w XI wieku, a w jej kryptach spoczywa pisarka Jane Austen, autorka powieści m.in. „Duma i uprzedzenie” czy „Rozważna i romantyczna”.

 

Ciekawą atrakcją dla nas była wizyta w starym młynie, w którym mieliśmy możliwość śledzenia procesu mielenia mąki. Do napędu koła młyńskiego wykorzystuje się przepływającą przez Winchester rwącą rzekę Itchen.
W następny weekend zwiedzamy Londyn.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Program POWER i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.