Podsumowanie Szkolnego Konkursu „Fotka z wakacji”

Za oknami już jesień, tymczasem w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego powróciło na chwilę lato za sprawą uroczystości podsumowania Szkolnego Konkursu „Fotka z wakacji”. To właśnie konkursowe fotografie z letnich podróży przeniosły nas w czasy ciepłych, wakacyjnych dni. Uczestnicy spędzili je w różnych miejscach Polski,  Europy a nawet na innych kontynentach.

Konkurs trwał przez dwa  miesiące od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r. Każdy, kto miał ochotę, mógł wziąć w nim udział przesyłając  swoje zdjęcie z wakacji. Zdjęcia były publikowane na profilu „Turystycznie w ZSTU” a zwycięzcy zostali wyłonieni drogą głosowania.  O ostatecznym wyniku zdecydowała suma głosów z profilu na Fb i Instagramie.


Cieszymy się bardzo że nasz konkurs wzbudził zainteresowanie  wśród uczniów, absolwentów a także wśród naszych nauczycieli. Konkursowe zdjęcia zgromadziliśmy w małej galerii, gdzie można zobaczyć wszystkie prace.

27 września 2019 r. w szkolnym Akwarium zebrali się: pani Dyrektor Małgorzata Dembińska, nauczyciele , zaproszony gość – pani Elżbieta Markowiak oraz uczniowie wybranych klas. Wszystkich powitali Kinga i Konrad, uczniowie prowadzący uroczystość.

Nadeszła chwila wręczenia nagród . Prowadzący poprosili Panią Dyrektor o ich wręczenie.

Oto zwycięzcy edycji  WAKACJE 2019:

I miejsceKlaudia Pawula i Bartek Łukasik  – absolwenci  technikum  obsługi turystycznej 2018, tytuł zdjęcia „Jak na Mazurach…Pogoria IV”

II  miejsce  –  Martyna Musiał uczennica  kl. 2 technikum fotografii i multimediów, tytuł zdjęcia  „Wiejskie klimaty”

III miejsce  –  Jakub Kruczek uczeń  kl. 2 technikum fotografii i multimediów, tytuł  zdjęcia  „Bałtyk o wschodzie Słońca”

IV miejsce  –  Monika Rokuszewska  uczennica  kl. 3 technikum obsługi turystycznej, tytuł  zdjęcia „Drewniany wiatrak – symbol Nessebaru”

Po wręczeniu  nagród głos zabrała pani Dyrektor, dziękując wszystkim za udział w konkursie, i zapewniając, że sama również śledziła w czasie wakacji przebieg konkursowych zmagań. Ucieszyło ją, że tak wiele pięknych miejsc naszego kraju pojawiło się na zdjęciach; że czasem blisko znajduje się urokliwe miejsca, które mamy szansę poznać dzięki takim szkolnym wydarzeniom. Stwierdziła również, że liczy na koleją edycję konkursu w Wakacje 2020, a być może na jego edycję zimową  podczas ferii.

Uroczyste podsumowanie konkursu uświetniła swoim   wystąpieniem pani Elżbieta Markowiak,  niestrudzona podróżniczka i fotografka.  Jej prelekcja „Stolice krajów sąsiednich” pozwoliła uczestnikom odbyć podróż po siedmiu stolicach Europy, bo tylu sąsiadów ma obecnie  Polska. Na jej zdjęciach z podróży uczestnicy mogli zobaczyć najciekawsze i najbardziej znane miejsca tych europejskich stolic oraz usłyszeć o życiu i zwyczajach ich mieszkańców.

Prowadzący podziękowali pani Elżbiecie Markowiak za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą oraz pasją fotograficzną.

Poinformowali również uczestników, że mogą zagłosować, która ze stolic zrobiła na nich największe wrażenie, do której chcieliby pojechać lub jeszcze raz powrócić.

Więcej szczegółów, zdjęć i relacji na naszym profilu „Turystycznie w ZSTU” , zapraszamy do naszej społeczności na FB i Instagramie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.