Projekt podsumowany!

Nawet najciekawsze i najbardziej owocne etapy naszego życia muszą kiedyś dobiec końca… Przyszedł czas na zamknięcie projektu „Dobra praktyka dla technika”, który realizowała nasza szkoła w ramach programu PO WER (Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój) w latach 2017-2019. „Wielką Przygodą” nazwali swój udział w programie młodzi, prowadząc uroczystość podsumowującą w dniu 23 maja 2019 r. W auli Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych zebrali się nie tylko wszyscy jego uczestnicy – pięćdziesięcioro uczniów klas trzecich i absolwentów technikum – ale także członkowie ich rodzin, nauczyciele współpracujący w projekcie oraz wielu gości. W tym dniu zechcieli świętować razem z nami przedstawiciele grona pracodawców, którzy w środowisku lokalnym wspierają nas, prowadząc praktyczną naukę zawodu uczniów ZST-U w ramach praktyk zawodowych, gościliśmy także panie dyrektor będzińskich liceów.Wyjazdy uczniowskie do Sofii (Bułgaria) i Portsmouth (Wielka Brytania) były – jak mówili uczniowie , stając na estradzie przed zgromadzoną publicznością – okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, poznawania ciekawych ludzi i miejsc, podnoszenia kompetencji językowych, gromadzenia doświadczeń, które będą owocowały w przyszłości. Gdyby była taka możliwość, chętnie „repetowałbym” klasę, aby jeszcze raz przeżyć taką przygodę – żartował jeden z uczestników, który odbył praktykę w salonie i serwisie BMW w Sofii.
Jestem spokojniejsza o ich drogę zawodową – mówiła w swoim wystąpieniu mgr inż. Halina Mieszczanin, dyrektor ZST-U, mając na myśli młodych ludzi, którzy na rynku pracy będą mogli okazać w procesie rekrutacji Europass Mobility, dokument uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej za potwierdzenie wysokich kwalifikacji zawodowych posiadacza.

Hymn Unii Europejskiej przypomniał nam wszystkim o Wspólnocie, która sfinansowała program i umożliwiła młodzieży naukę zawodu w tej niestandardowej, atrakcyjnej formie. Nie zabrakło także podziękowań dla koordynatorek projektu, które stworzyły wniosek konkursowy, pokonując  w rywalizacji o dotację ponad 700 innych placówek! Panie Lidia Taborowska – Jadczyk  i Beata Waszczyn otrzymały podziękowania dyrektor Mieszczanin, ale także serdeczne wyrazy wdzięczności od młodzieży. Uczniowie pamiętali także o nauczycielkach, które towarzyszyły im podczas praktyk zagranicznych – paniach Jolancie Domańskiej, Alinie Janczyk i Renacie Włodek. Kwiaty i uczniowskie „dziękuję” były nagrodą za pracę, najmilszą każdemu nauczycielowi!

Specjalne podziękowanie przygotowali młodzi ludzie dla pani dyrektor Haliny Mieszczanin, która włożyła wiele pracy w przygotowanie i przeprowadzenie najrozmaitszych działań na wszystkich etapach realizacji projektu.
Podczas uroczystego bankietu była okazja do rozmów mniej oficjalnych, dzielenia się wrażeniami, wspomnieniami… Wyrazy satysfakcji i żalu, że wszystko już się skończyło mieszały się w wypowiedziach młodych ludzi, dowodząc wartości programu dla rozwoju uczniów na wielu płaszczyznach.

To naprawdę była „Wielka Przygoda”!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.