Święto szkoły

19 września to ważny dzień w życiu naszej szkoły. Dokładnie dwa lata temu Technikum nr 2 i Branżowa Szkoła I Stopnia otrzymały sztandar i imię Danuty Siedzikówny „Inki”. Wzięliśmy na siebie obowiązek podtrzymywania pamięci o niezwykłej dziewczynie, która miała odwagę „zachować się jak trzeba” w bardzo trudnych czasach.

W tym dniu symbolicznie przyjmujemy do naszego grona „nowych”, którzy stają się pełnoprawnymi członkami szkolnego świata.


Dziewięć klas pierwszych złożyło dziś swoje uczniowskie ślubowanie na sztandar szkoły.
W słowach skierowanych do pierwszoklasistów dyrektor CKZiU, pani Małgorzata Dembińska, podkreślała, jak ważnymi wartościami są honor, patriotyzm, dotrzymywanie słowa. Zachęcała również do przyjmowania postawy człowieka prawego, przestrzegającego obowiązków szkolnych i godnie reprezentującego ją na zewnątrz.

Uczniowie klasy III TPG przybliżyli klasom pierwszym w formie prezentacji multimedialnej postać  Patronki. Wierzymy, że nasi nowi koledzy i nasze koleżanki będą dobrze czuć się wśród nas i budować historię naszej szkoły, podtrzymując jej najlepsze tradycje.

(red.)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.