Spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej

W dniu 29 maja 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu z uczniami klas trzecich. U progu dorosłości oraz wobec zbliżających się wakacji temat handlu ludźmi – zjawiska niewolniczej pracy – jest  trafny i aktualny. Prelegentka przestrzegała młodych ludzi przed zagrożeniami, jakie mogą czyhać na nich za granicą. Dała praktyczne wskazówki, jak się zachowywać, aby nie zostać oszukanym w momencie podejmowania pierwszej pracy poza granicami kraju, a także poinformowała, gdzie szukać pomocy, jeśli staniemy się ofiarą handlu ludźmi lub świadkiem tego przestępstwa.


Mamy nadzieję, iż  katalog rad i wskazówek ustrzeże młodych ludzi przed tym zatrważającym zjawiskiem. Uczestnictwo Polski we Wspólnocie Europejskiej otwiera wiele drzwi, ale pamiętać należy o odpowiedniej ostrożności i unikaniu sytuacji niebezpiecznych. Pamiętajmy o tym nie tylko w czasie wakacji, ale także na co dzień!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.