Święto Poezji w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

W dniu 15.11.2019 r. w będzińskim teatrze miało miejsce szczególne wydarzenie. O godzinie 18.00. rozpoczął się wyjątkowy spektakl. Jego pomysłodawcą był Pan Adam Szydłowski – autor piątego już tomiku poetyckiego pod tytułem Ja, ROBOT. Przedstawienie  dedykowane było zmarłemu Dawidowi Wójcikowi (Robotowi), uczestnikowi Mam Talent!, który specjalizował się w tańcu robota, czyli poppingu.          

Wśród gości  Adama Szydłowskiego był inny będziński artysta – Grzegorz Majzel – wokalista, autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych.

Spektakl był różnorodny w formie. Wiersze recytowano, śpiewano je a także deklamowano z wykorzystaniem wokalizy. Co ciekawe, oprócz profesjonalnych artystów w przedstawieniu udział wzięli Martyna, Krystian, Jakub i Mateusz- członkowie Szkolnego Koła Teatralnego z naszej szkoły. Spisali się na medal, czego efektem były serdeczne podziękowania Pana Szydłowskiego.

Publiczność dopisała, wypełniając miejsca na widowni. Do teatru przybyli też uczniowie  z klasy II  TPM, którzy przyszli dopingować koleżankę i kolegów. Po zakończonym spektaklu rozległy się rzęsiste brawa. Artyści oklaskiwani byli na stojąco.


Okazuje się więc, że nawet w dzisiejszych czasach, w których,    jak pisze Adam Szydłowski w wierszu „ Szybcy i martwi”  (!)  , „Mkniemy z zawrotną prędkością”,  warto na chwilę zatrzymać się, wziąć do ręki książkę, poczytać i zamyślić się nad przemijającą chwilą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.