Szkolne Koło Teatralne – w Powiatowym Miejskim Domu Kultury w Będzinie

20.09.2019 r. członkowie Szkolnego Koła Teatralnego wybrali  się do Powiatowego Domu Kultury w Będzinie. Pani Dyrektor Małgorzata Bąk zaprosiła wszystkich zainteresowanych na spektakl przygotowany przez zawodowego aktora – Pana Marka Wilka, który nie tylko go wyreżyserował, ale także napisał scenariusz i zadbał o oprawę muzyczną.

„Anons” B. Schaeffera opowiada o tytułowym ogłoszeniu dotyczącym naboru do nowej szkoły aktorskiej.


Pojawiają  się w  niej trzej młodzi mężczyźni, którzy mają nadzieję zdobyć wykształcenie i sławę. Okazuje się jednak, że dyrektor nie zamierza prowadzić systematycznych, żmudnych zajęć, więc studenci, mimo początkowej niezgody na taki stan rzeczy, zaczynają samodzielnie przyswajać teorię i ćwiczą małe sceny.

Tekst Schaeffera skrzy się od humoru, mnóstwo w nim aluzji do innych tekstów kultury, ale dla członków Szkolnego Koła Teatralnego najcenniejsza  była   możliwość podpatrzenia warsztatu aktorskiego zarówno Pana Marka Wilka, jak i jego podopiecznych z Powiatowego Miejskiego Domu Kultury w Będzinie.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne występy Szkolnego Koła Teatralnego będą świadectwem ciągłego doskonalenia aktorskich umiejętności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.