Uczniowie klasy 2 Technik Obsługi Turystycznej na warsztatach na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu

3 stycznia 2019r. uczniowie klasy 2 Technikum Obsługi Turystycznej wzięli udział w warsztatach „Waloryzacja turystyczna z wykorzystaniem narzędzi GIS” , które odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Możliwość udziału w warsztatach to kolejna forma współpracy WNoZ i ZSTU opartej na idei patronatu, którym objęte są klasy Technikum Obsługi Turystycznej.
Warsztaty przygotowały i poprowadziły studentki drugiego roku Studiów Magisterskich na kierunku Turystyka. Uczniowie mogli poznać czym jest GIS (Geographic Information System) czyli Geograficzne Systemy Informacyjne , jakie dają możliwości i jakie jest ich zastosowanie . Te informacje zostały przedstawione w pierwszej części warsztatów , która miała charakter informacyjny.


   Wyzwaniem dla uczestników była część druga, która miała charakter praktyczny polegający opracowaniu mapy dzięki metodzie GIS.

   Prowadzące zajęcia dokładnie, krok po kroku przekazywały jak tworzyć kolejne elementy mapy. Odpowiadały na pytania uczniów, pomagały indywidualnie osobom, gdy pojawiły się jakiekolwiek problemy i wątpliwości.
   Dzięki warsztatom uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu geografii, którą realizują w szkole w zakresie rozszerzonym , ale również wiadomości z geografii turystycznej , która jest jednym z przedmiotów zawodowych na kierunku , którego się uczą. Mieli okazję stworzyć swoją pierwszą mapę dzięki wykorzystaniu metody GIS.
   Wykonane przez uczestników mapy zostały zapisane i będą na pewno pamiątką z zajęć, a może staną się inspiracją do dalszego poznawania metody GIS i jej wykorzystania w przyszłości na studiach lub pracy zawodowej.


To jeden z przykładów mapy , która powstała w ramach warsztatów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.