Witaj Bułgario! Witaj Anglio !

Nadszedł długo oczekiwany dzień dla kolejnych uczestników projektu „ Dobra praktyka dla technika” realizowanego w ramach programu PO WER. 30 września 2018r. – dwie kolejne grupy uczniów z klas trzecich technikum wyjechały, aby odbyć swoje praktyki zawodowe poza granicami kraju , w Bułgarii oraz w Wielkiej Brytanii.


Godzina 4.30

   O tak wczesnej porze musieli przybyć na miejsce zbiórki uczniowie grupy bułgarskiej. Ich podróż rozpoczęła się busem, którym dotarli na lotnisko Chopina w Warszawie, następnym etapem był przelot liniami rejsowymi do stolicy Bułgarii – Sofii, miasta odbywania praktyki. W tej grupie znaleźli się uczniowie następujących kierunków : technik informatyk, technik obsługi portów i terminali, technik elektryk. Opiekun grupy – p. Jolanta Domańska.

Godzina 9.30
 
   To czas zbiórki grupy brytyjskiej. Ich podróż odbyła się z lotniska w Pyrzowicach dokąd dotarli busem. Kolejne etapy podróży to przelot do Wielkiej Brytanii na lotnisko w Luton i dojazd do miasta docelowego – Portsmouth . W tej grupie znaleźli się uczniowie aż pięciu kierunków: technik budownictwa, technik fototechnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych. Opiekun grupy – p. Alina Jańczyk.
Obydwie grupy intensywnie przygotowywały się do tego wyjazdu, uczniowie brali aktywny udział w zajęciach przygotowawczych z języka angielskiego, psychologiczno-pedagogicznych i kulturowych. Zdobyte wiadomości i umiejętności na pewno wykorzystają tak, aby ich praca i pobyt na praktyce był przyjemny i pozbawiony problemów. Opiekunowie będą im towarzyszyć w podróży oraz w czasie czterech tygodni pobytu na praktyce. Ich obecność zapewni im poczucie bezpieczeństwa oraz zmniejszy stres związany długim samodzielnym pobytem poza domem.

   Zbiórka uczestników przed wyjazdem była w budynku szkoły, gdzie czekała na nich pani Dyrektor Halina Mieszczanin. W trakcie spotkania pani Dyrektor po raz ostatni przekazała wszystkie ważne informacje oraz sprawdziła dokumenty. Na pożegnanie życzyła uczestnikom bezpiecznej podróży, sukcesów w pracy oraz wspaniałych niezapomnianych wrażeń z poznawania nowego kraju w czasie wolnym i w czasie zaplanowanych wycieczek.

Fotorelacja z podróży

Fotorelacja z pierwszych chwil pobytu w kraju goszczącym

Bułgaria – Sofia zdjęcia

 

Wielka Brytania – Portsmouth

Czekamy na dalsze wiadomości i zdjęcia z praktyki!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Program POWER, Projekty unijne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.