Wystawa fotograficzna „Kobiety w przemyśle…”

21 listopada profile fotograficzne z klasy II i IV pojechały na wystawę fotograficzną. Łącznie zwiedziliśmy cztery wystawy, a główna nosiła temat „Kobiety w przemyśle…”. Celem wystawy było przedstawienie trudnego problemu roli kobiet w przemyśle w ostatnich 150 latach, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia obydwu wojen światowych w tym procesie. Bardzo ważne przy przygotowywaniu koncepcji ekspozycji było pragnienie zaznaczenia rosnącej roli kobiet w przemyśle, co było przez wiele lat pomijane, oraz przełamanie stereotypu, że kobiety w przemyśle nie potrafiły/potrafią się znaleźć, są fizycznie na taką pracę za słabe, nie jest to ich rola społeczna, a ich obecność w zakładzie pracy przynosi nieszczęście. Zwiedziliśmy także wystawę Counting Memories, Chiharu Shiota.


Do stworzenia instalacji zużyto ok. 375 km niciłącznie 3 tysiące kłębków wełny. W projekcie dostrzec mogliśmy aż 1000 zawieszonych cyfr. 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.